ioutdoor

Get Adobe Flash player
dnes
Polojasno
11/22
zítra
Oblačno
12/22
pozítří
Oblačno
12/22
Aktuální přepověd Vám přináší Meteopress

Bohužel nemáte nainstalován nebo povolen Flash plugin ve vašem prohlížeči pro zobrazení banneru.


Tipy na akce

  27.09.2014     Horská chata Kara, Roudnice v Krkonoších    

MTB orienťák dvojic

  20.09.2014     Brno    

Brněnský masakr

Poradna o vybavení na lyžování a zdokonalení techniky jízdy

MOTTO: Ještě nikdy nikdo nenaučil nikoho lyžovat - každý se to musí naučit sám.

Výše uvedené motto vystihuje poměrně přesně podstatu výuky jakékoli pohybové aktivity. Zároveň ale všichni víme, že bez dobrých rad od zkušených vede cesta k "mistrovství" často zbytečnými oklikami, výlety do slepých uliček a v neposlední řadě i po velmi ostré hraně akutního nebezpečí zranění či trvalého poškození zdraví.
Naší redakci se podařilo navázat spolupráci se členy S-Team.cz - výukové, tréninkové a marketingové skupiny skvělých lyžařských odborníků - viz. www.vl-ski.cz  
Využijte možnosti se na cokoli ZDARMA zeptat HOnzy a Jožky.  

Honza Verl_maly

Ing. HOnza Verl

bývalý dobrý závodník kategorie FIS, mistr ČR masters a stále ještě úspěšný účastník světových pohárů a mistrovstvích světa, profesionální trenér, zakladatel a provozovatel aktivit „vylepšovací lyžování" = www.vl-ski.cz . Byl trenérem Jožky i Lukáše a dlouhodobě jej znají nejen členové, ale i externisté S-Team.cz. Má dlouholeté zkušenosti s tvorbou a uplatněním marketingových strategií. Specialista na organizaci výuky a tréninku a na práci s kategorií masters + marketing.

 

 

 

 

 

 

 

Jozka Kelemen_maly

Ing. Jožka Kelemen

nyní končící závodník douhodobě patří mezi nejlepší v ČR (pod 40 FIS bodů, 4.místo ve slalomu na na MR), několik let svěřenec dvou trenérů mistrů světa (P.Záhrobský, F.Raich) = specialista na sportovní a závodní lyžování.
Účastník Mistrovství světa juniorů, tří světových univerziád (Turín 2007, Harbin 2009, Erzurum 2011) a několika závodů Evropského poháru. Má za sebou více 400 startů v zahraničních i domácích FIS závodech a jeho mezinárodní zkušenosti jsou opravdu bohaté.

Více o Honzovi, Jožkovi a S-Teamu ZDE

Zde jsou navržená témata dotazů:

1. výuka začátečníků   jak začít, v kolika letech, jaké tělesné i psychické  dispozice by měl  mít začínající lyžař, postup atd.
2. výuka pokročilých  kdo je pokročilý lyžař - současné dovednosti a cíle.
3. konzultace pro velmi dobré-sportovní lyžaře  kdo je velmi dobrý-sportovní lyžař - současné
 dovednosti a cíle.
4. konzultace a trénink závodníků v alpských disciplínách, skikrosu, freeridu
 současné dovednosti a cíle.
5. foto a video
 konzultace jízdy - tuto službu zajišťujeme včetně rozboru  jízdy s doporučením pro další vývoj a rozvoj.
6. materiálová poradna  jaké lyže = délka, radius, cena, bazar, jaké boty, hůkly a  další vybavení.

 

 Případně diskutujte na toto téma ZDE

Příspěvek do poradny:
  
antispam: 8 + 9 =

Odeslat příspěvek může pouze přihlášený uživatel
karelkrejci 14.01.2013
Zdravím, funguje to tady ? Chtěl bych se zeptat, jaké lyžařské areály byste doporučily. Mám dvě malé děti, dvojčata skoro 5 let. Zkoušeli jsme lyže vloni, ale moc jsme toho nestihli. Jaké středisko byste doporučili v Orlických horách nebo Jeseníkách ? I vzhledem ke kvalitě lyž. školy, kterou bychom třeba využili.

Ve všech střediscích v Jeseníkách a Orlických horách najdete vhodný svah a také dobré učitele. To podstatné pro výběr je ale začít s dětmi ty úplně první krůčky sami, jako rodiče. Ono je pro ně nejtěžší zvyknout si na hodně nezvyklou výzbroj = "dlouhé boty" (rozuměj lyže po nichž si šlapou), nemotorné boty, někdy i přilbu atd... Ty první kroky na rovince s lyžemi na nohách a na mírném kopečku, kde to safraportsky klouže na všechny strany, na ty není třeba platit instruktora a vyhledávat lyžařské centrum. K tomu stačí loučka nedaleko bydliště. No a když už po několika desetiminutovkách budete chtít vyrazit s dětmi NA SVAH, pak, prosím na co nejmírnější s provázkovým vlekem a jakýmkoli hodným instruktorem (bez vaší asistence-nejlépe) :-). U nás v ZÁSADĚ máme jak ten provázkový výukový, tak i vhodný svah pro pokračování... Můžeme eventuálně nabídnout kurzy pro rodiče s dětmi, kde učíme rodiče učit, což je asi nejlepší metoda výuky :-) - www.vl-ski.cz/program-2012-2013
 
Odpovídající:  HOnza Verl
steam 07.03.2012
Soutěž se 4 na vrchol je, podle mého názoru, príma a to i přesto, co píšete jako námitku - tedy že se jí zúčastňují i bývalí závodníci nebo učitelé lyžování.
Chápu, že se to může zdát být nespravedlivé, postoupí-li takový "profesionál" do dalšího kola. Ale je to přece jako u všech dovedností - kdo se něčemu věnuje intenzivně, případně má větší talent, lépe uspěje - a myslím tedy, že si úspěch zaslouží - takže je to vlastně velmi spravedlivé :-). Kromě toho vím dobře, že řada postupujících nikdy žádné závody nejela (kromě snad těch školních...).   
To, co považuji za velké pozitivum je skutečnost, že KDOKOLI si může ověřit své dovednosti s ostatními. Mnohému "borci" splaskne jeho nadměrné sebevědomí, většina účastníků je možností porovnat se s kamarády a občas i s bývalými závodníky nadšená. Já jsem si tento závod také sjel (a to i přesto, že dosud závodím v kategorii Masters) a myslím, že i moji soupeři uvítali možnost poměřit se s pětašedesátiletým "závodníkem". Také pro mne to byl příjemně strávený den mezi príma lidmi - s tím, že po celou dobu tohoto závodění bylo "jury" i mým soupeřům zřejmé, že pokud bych snad toto kolo měl vyhrát, rozhodně bych z postupového postu odstoupil. Ostatně takové případy se i staly.
Se 4 na vrchol je výtečný počin a myslím, že by bylo dobré, kdyby se naopak vypsala ještě kategorie důchodců - mohl by to být nejspíš užitečný impuls pro ty z nás, kteří o sobě tvrdí, že "to už pro mne není" :-). Naopak - všichni bychom měli využívat všech příležitostí k tomu, abychom byli co nejdéle a co nejkvalitněji aktivní :-).
HOnza
Ivetomila 01.03.2012
Zdravim jeste jednou.
Co si myslite o soutezi Se 4 na vrchol ? Prijde, co slysim, ze to stejne je spise pro lidi, co nekdy zavodili a pro normalni moc ne. Temer kazdy, ktery tam vyhrava nebo je ve finale, tak je instruktor nebo nejaky byvaly zavodnik. Pulka lidi ma ty kombinezy a zavodni vybaveni. 
Diky

Soutěž se 4 na vrchol je, podle mého názoru, príma a to i přesto, co píšete jako námitku - tedy že se jí zúčastňují i bývalí závodníci nebo učitelé lyžování.
Chápu, že se to může zdát být nespravedlivé, postoupí-li takový "profesionál" do dalšího kola. Ale je to přece jako u všech dovedností - kdo se něčemu věnuje intenzivně, případně má větší talent, lépe uspěje - a myslím tedy, že si úspěch zaslouží - takže je to vlastně velmi spravedlivé :-). Kromě toho vím dobře, že řada postupujících nikdy žádné závody nejela (kromě snad těch školních...).
To, co považuji za velké pozitivum je skutečnost, že KDOKOLI si může ověřit své dovednosti s ostatními. Mnohému "borci" splaskne jeho nadměrné sebevědomí, většina účastníků je možností porovnat se s kamarády a občas i s bývalými závodníky nadšená. Já jsem si tento závod také sjel (a to i přesto, že dosud závodím v kategorii Masters) a myslím, že i moji soupeři uvítali možnost poměřit se s pětašedesátiletým "závodníkem". Také pro mne to byl příjemně strávený den mezi príma lidmi - s tím, že po celou dobu tohoto závodění bylo "jury" i mým soupeřům zřejmé, že pokud bych snad toto kolo měl vyhrát, rozhodně bych z postupového postu odstoupil. Ostatně takové případy se i staly.
Se 4 na vrchol je výtečný počin a myslím, že by bylo dobré, kdyby se naopak vypsala ještě kategorie důchodců - mohl by to být nejspíš užitečný impuls pro ty z nás, kteří o sobě tvrdí, že "to už pro mne není" :-). Naopak - všichni bychom měli využívat všech příležitostí k tomu, abychom byli co nejdéle a co nejkvalitněji aktivní :-).

 
Odpovídající:  HOnza Verl
steam 22.02.2012

marie1 21.02.2012

Na carvingových lyžích je sjíždění v oblocích daleko snadnější, méně namáhavé atd atd.... - není se čeho obávat. Podívej se na www.s-team.cz  - jistě se tam k odpovědím, které ti pomohou, dopracuješ - a to třeba i na odkazech tam uvedených.  

Když napíšeš něco o svých finančních limitech, je možno ti poradit přesněji. Zároveň je ale dobré si uvědomit, že lyžování není drahé jen tou výzbrojí, ale především cestováním a pobytem na horách.  

Jinak Praha od Jablonce n.N. je necelou hodinu jízdy po dálnici :-).

marie1 21.02.2012

Dobrý den,
koukám, že to tady snad funguje, tak napíši i já :-). Chtěla bych se zeptat na víc věcí.

 1. poraďte mi prosím nejlepší lyže. Jezdím ráda, dlouho a docela aktivně a snad i dobře. V porovnání s jinými ženskými snad i líp než průměr. Mám nějaké staré Rossignolky a už bych asi chtěla něco nového. Pořád se bojím ale těch vykrojených carvingů, že se na tom zabiju. Jsem halt ještě ze staré školy. Nestačilo by třeba něco z bazaru ?
2. moje dcera - 11 let taky ráda lyžuje a chtěla by to zkusit nějak závodně. Myslím, že jí to docela jde. Jsme ale z Prahy a nevím tedy, aby to nebylo moc na dálku. A samozřejmě jsou i nějaké finanční mantinely. Poraďte.
3. Ráda též i běžkuji a chtěla bych to trochu zlepšit. Jsou nějaké zdokonalovací kurzy i pro běžecké lyžování ?

Děkuji moc za odpověďi

steam 17.02.2012

S tím osmiletým synem nevím co na něj může platit. Pokud má v sobě trošku soutěživosti,tak snad ěnjaká motivace v tomto smyslu. Je to ale jinak docela běžné, že než člověk něco dobře zvládne /hra na hudební nástroj, sport s jakýmkoli náčiním atp., je třeba trošku tlaku a motivace... - ve chvíli, kdy bude umět lyže zvládat ve větší ry\chlosti a na hraně, pak ho to zašne baviot samo - už pro ten zářitek s ničím asi neporovnatelný...

 K tréninku amatérského lyžování na Morave snad s Katkou Manestarovou http://firmy.severomoravskyinternet.cz/katerina-manestarova/?ok=1 - odvolej se na moje doporučení.

HOnza 

Roman 14.02.2012

Je mozne si nekde pravidelne zatrenovat zavodnejsi lyzovani na Morave ? Beskydy, Jeseniky, a tak ? Myslim na amatersko-nadsenecke urovni :-)

Diky 

kraken12 14.02.2012

Zdravím,

mám 8 letého syna, již třetí zimu "lyžuje", ale stále vždy po chvíli si začne stěžovat, že nechce atd. Když se ho ptám před tím, než jdeme na kopec, tak vždy říká, že se těší, že ho to baví, ale pak po chvíli konec. Nestežuje si, že je mu zma ani, že ho něco tlačí nebo takového nepříjemnosti. Přijde mi i, že se stále strašně bojí, přitom je sportovní typ a věnuje se fotbalu. Je na to nějaký trik ? Čím ho mohu pozitivně zlomit ? Nějak odstranit blok ?

Ivetomila 02.02.2012

Dobry den,

chtela bych se zeptat, jak se mohu sama zdokonalit v lyzovani. Nemam ale moc penez na instruktory a drahe kurzy. Mam ale lyzovani rada a moc mne bavi.  Je nekd emoznajit nejake cvicky na zlepseni nebo treba instruktazni videa nebo tak, kde by se clovek mohl inspirovat a neco zkusit i sam treba ?
Nebo i jine moznosti na zlepseni. Lyzuji asi 3 roky, takze urcite potrebuji dalsi nejakou prupravu.

 Dekuji


Ahoj,
jistě se můžeš poradit s někým, kdo na kopci dobře lyžuje - děvčeti každý rád poradí :-)... Problém je ale asi v tom, jak poznáš kdo lyžuje dobře (není to už dávno ten s nohama u sebe, sázející "kristiánky" jednu za druhou stylem stěrač na plný výkon... :-)... Pokud ti nečiní problém přijet do Zásady u Jablonce nad Nisou, mohu se ti nějakou tu hiodinku věnovat - pořádáme tam (i leckde jinde) lyžařské workshopy kde v rámci poplatku 300Kč/den, spolu se skupinou ostatních získáš všechny dobré a účinné rady a případně i lyžařské návyky... Nějaké dobré rady a informace (např. lažařský tahák) získáš na www.vl-snow.cz ...
 
Odpovídající:  HOnza
peeema 13.01.2012

Zdravim,
rad bych se zeptal,  jak a kde je u nas mozny si zatrenovat v branach. Jsou nekde nejake moznosti ?
Je nekde nejaky prehled zavodu, kterych by se mohli zucastnit i ne uplni zavodnici ?


Na trénování v bránách je třeba mít nejen příslušné vybavení (tyče, vrtačka, klíč, ale především vhodný svah (s dostatečnou (minim30cm) vrstvou tvrdého, až ledovatého sněhu...
Dále je třeba dosáhnout souhlasu provozovatele vleku-svahu... Takže je jasné, že to není jednoduché a nejde to zcela zadarmo. Je tudíž pottřebné na takový trénink dát dohromady minimálně cca 5 zájemců, aby se to už i vyplatilo. V některých areálech ale existují také zpoplatněné měřené tratě (Herlíkovice, Jablonec nad Jizerou...), kde je možné spíš než trénovat, ověřit si zěmřením času svoji výkonnost.
Naše výuková a tréninková skupina S-Team.cz ale chce nabídnout zájemcům možnost tréninku - informace o možných termínech najdete na www.s-team.cz - předběžně by to mohly být čtvrtky 17 - 20hod. v Zásadě u Jablonce n.N.
Kalendář závodů pro amatéry najdeš na http://www.skiclubmasters.cz/cz/kalendar-zavodu
 
Odpovídající:  HOnza Verl

TV Outdoor

Salomon Running TV - 3. díl - Roots

Salomon_Running_TV

Francois D'haene je jedním z nejlepších ultramaratonců na světě. Za poslední dva roky vyhrál UTMB®, La Diagonale des fous and the Mont Blanc 80km. Ve Francii má také vinici v Domaine du Germain.

Další videa

Salomon_Running_TV Anna Frost strávila posledních 8 let cestováním po ...
Salomon_Running_TV Bernd Heinrich je bývalý profesor, teď již v důchodu, který ...

Nejnovější ve Fotogaleríích

Fotografie uživatelů

Aktuality

Libor_Uher_a_Marek_Novotny_zdolali_vrchol_Broad_Peak

Libor Uher a Marek ...

V pátek 25. července ve 13:30 místního času se dvojici Libor Uher a Marek Novotný podařilo vystoupit na ...Zpět

Radek_Jaros_to_dokazal_jako_prvni_Cech_zdolal_vsechny_osmitisicovky_sveta

Radek Jaroš to

Poslední osmitisícovka, která Radku Jarošovi chyběla, byla K2. Na pátý pokus ji zdolal.Zpět

Tipy na aktivity

MTB_orientak_dvojic

MTB orienťák dvojic ...

Pětihodinový závod, ve kterém si každý tým volí vlastní trasu (scorelaufový princip), je vhodný jak pro ...Zpět

Brnensky_masakr

Brněnský masakr ...

2. ročník extrémního 63 km dlouhého běžeckého závodu. Start a cíl závodu je situován do Sportareálu ...Zpět


 

Můj Outdoor

Video

Salomon_Running_TV

Salomon Running TV ... - Francois D'haene j ...

Salomon Running TV ... - Anna Frost strávil ...

Salomon Running TV ... - Bernd Heinrich je ...

Rychlebské stezky ... - Na Moravě se dá ta ...

Anketa


 
Kde nejraději lezete ?

Lezu pouze na umělých krytých stěnách (4.13%)
Nejčastěji jen v letním období na meších skalách (12.67%)
Převážně jen pískovce - Český ráj, Adršpachy, apod. (1.93%)
Pouze ve vysokohorských podmínkách. Led, sníh, mačky a cepíny, to je moje (2.48%)
Převážně vyšší hory, ale pouze v letním období (6.06%)
Lezu celý rok a kdekoli se dá (18.73%)
Bojím se a nelezu (53.99%)

|Celkem hlasovalo 363

Video

Single_Trek

Singltrek pod Smrk ... - Okruh má délku 18 ...

Tahoe Rim Trail - ... - This portion of th ...

Mountain Bike Down ... - Road Trip. Canada ...

Singltrek pod Smrk ... - Druhý videa z naše ...

VL-SKI Velmi úspěšný a zábavný způsob týmového lyžování pro všechny lyžaře. Podivuhodně dobrý způsob jak se NAUČIT UČIT lyžovat své nejbližší a kamarády.

Fukční nástroje

  • Změřte si svůj BMI >>    Vypočítejte si denní spotřebu kalorií >>